Ilu ciekawych, inspirujących prezentacji wysłuchaliście ostatnio? Osobiste statystyki autora książki wskazują na około 10–20%. Reszta wystąpień jest często trudna do zniesienia. Czy musi tak być? Czy można inaczej opowiadać o nauce? A jeśli tak, jak to robić?

Na te i wiele innych pytań odpowiada Piotr Wasylczyk, fizyk z Uniwersytetu Warszawskiego z kilkunastoletnim stażem konferencyjnym, który zawodowo dzieli się także wiedzą na temat sztuki prezentacji. Autor w swobodnej formie prowadzi czytelnika przez proces projektowania, tworzenia i wygłaszania prezentacji. Proponuje wiele nieoczywistych rozwiązań: od ćwiczeń w pisaniu bajek i wierszyków po prezentacje na tablicy. A wszystko po to, by odczarować niezrozumiałe, nudne wystąpienia, odczytywane monotonnym głosem z kartki przez prelegentów stojących tyłem do sali. Książka wydana przez Instytut PWN, pod patronatem Stowarzyszenia Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów "PolDoc".

Zapraszamy także do udziału w szkoleniu „Więcej niż slajdy - efektywne prezentacje naukowe”, które już 19 maja poprowadzi Piotr Wasylczyk. Więcej na temat szkolenia na stronie Instutu PWN

Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera:

Newsletter by FreshMail

podstawowy  

szkolenia  

PolDoc to:

4 ośrodki

Profesjonalne szkolenia

Trenerzy z doświadczeniem

X członków zwyczajnych

Y członków wspierających

123 szkolenia semestralnie

X wydarzeń w ostatnim semestrze

Zaloguj się!