wtorek, październik 04, 2022

Najnowsze aktualności

 
Nowy grafik PolDoc - SEMESTR letni 2021/2022

Nowy grafik PolDoc - SEMESTR letni 2021/2022

Nowy semestr, nowa oferta szkoleniowa. Zobacz co ciekawego przygotowaliśmy w Poldoc! Read More
 PASIFIC Fellowship Programme

PASIFIC Fellowship Programme

Deadline 30 December 2021 Read More
Czerwiec z PolDoc

Czerwiec z PolDoc

Ruszyły zapisy na webinaria! Read More
 • 1
 • 2

Czym jest PolDoc?

Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc jest pierwszą ogólnopolską organizacją pozarządową zajmującą się wielopłaszczyznowym wsparciem młodych naukowców w ich rozwoju zawodowym ? w sektorach zarówno publicznym, jak i prywatnym, bez względu na dyscyplinę naukową. Prowadzimy działalność szkoleniową, doradczą i informacyjną online oraz w pięciu ośrodkach regionalnych: Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Warszawie i Łodzi. Współpracując z trenerami nauki, szkolimy m. in. z zakresu rozwoju osobistego i zawodowego, komunikacji, transferu technologii i innowacji, zarządzania, pozyskiwania dofinansowań.

Od 2011 roku aktywnie wspieramy rozwój karier młodych naukowców w Polsce i za granicą. Współpracujemy zarówno z instytucjami krajowymi (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE) i uczelniami (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Medyczny w Łodzi), jak i instytucjami regionalnymi: urzędami marszałkowskimi, parkami technologicznymi, klastrami czy inkubatorami przedsiębiorczości. Promujemy działalność środowisk doktoranckich oraz kół naukowych.

 

Dlaczego PolDoc?STOWARZYSZENIE

Przynależność do największej w Polsce niezależnej grupy młodych naukowców ze wszystkich sektorów rynku, wielu uczelni i dyscyplin

INWESTYCJA

Wkład we własny rozwój naukowy i zawodowy

ROZWÓJ

Wzmacnianie kompetencji i zdobywanie certyfikatów uznawanych w Polsce i za granicą
SZKOLENIA

Aktywne uczestnictwo w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych naukowców mających profesjonalne podejście do szkoleń

WYDARZENIA

Co semestr kilkadziesiąt propozycji dedykowanych młodym naukowcom

MATERIAŁY

Dostęp do materiałów poszkoleniowych i webinaryjnych

 

Jesteś zainteresowany?

NIE CZEKAJ! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ!
Zostań członkiem PolDoc
 

Nasi Partnerzy

 

Chcac rozwijac projekty na najwyzszym poziomie, pracujemy tylko z najlepszymi. • Centrum Transferu Technologii CITTRU
 • Małopolska sieć ngo
 • Koło Naukowe Administracji Publicznej Uniwersytetu Warszawskiego
 • Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości
 • Euraxess
 • 8careers
 • Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego
 • Skrzydlate studia
 • Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE
 • ameddias
 
 

Znajdziesz nas

 

Działamy na terenie Polski w pięciu ośrodkach. W każdym prowadzimy co semestr szereg szkoleń. Gdzie spotkamy Ciebie?


 

Business & Science Network to pierwsze z serii wydarzeń, które organizujemy wspólnie z naszymi partnerami instytucjonalnymi. Nowa, autorska formuła B&S Network to każdorazowo solidna dawka aktywnej dydaktyki oraz praktycznych wskazówek na drodze łączącej naukę z biznesem.

Celem spotkania jest zmotywowanie młodych naukowców do podjęcia projektu innowacyjnej przedsiębiorczości, a także dostarczenie narzędzi niezbędnych do komercjalizowania wiedzy. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc wraz z Partnerami instytucjonalnymi: Centrum Transferu Technologii CITTRU UJ, Klastrem LifeScience Kraków oraz Kancelarią Rzeczników Patentowych JWP. Spotkanie ma charakter interdyscyplinarny, a podjęte w czasie jego trwania tematy skoncentrują się na zagadnieniach z obszaru inteligentnych specjalizacji Małopolski. W programie znajdą się prezentacje interaktywne oraz ćwiczenia dotyczące systemowego myślenia w nauce, a także tworzenia, patentowania i komercjalizowania wynalazków. Wydarzenie jest pierwszym z serii spotkań, podczas których naukowcy poznają różne formy współpracy z sektorem biznesowym oraz przećwiczą realizowanie pomysłów, m. in. wdrożeniowych.

 

Nie czekaj! Zapisz się już dziś!

 

Plan wydarzenia:

16.30 - 16.40 ? powitanie uczestników
16.40 - 17.25 ? Icebreaker: ?Zbuduj wynalazek. Jak wprowadzisz go na rynek?? Stowarzyszenie PolDoc. Dr Justyna Małkuch-Świtalska.
17.25 - 18.10 ? Ćwiczenie: ?Jak patentować wynalazki? Praktyczny przewodnik o ochronie innowacyjnych rozwiązań? ? Kancelaria Rzeczników Patentowych JWP. Iwona Płodzich-Hennig.
18.10 - 18.20 ? PRZERWA KAWOWA
18.20 - 19.15 ? Panel dyskusyjny ? ?Myślenie systemowe w nauce? - Klaster LifeScience Kraków. Kazimierz Murzyn.
19.15 - 19.30 ? Podsumowanie ? niewielka dyskusja prowadzona przez Stowarzyszenie PolDoc.

 

Prelegenci: 

 

Dr Justyna Małkuch-Świtalska
 

Doktor nauk historycznych, członek ekipy badawczej Université de Lorraine, wykładowca Université de Reims Champagne-Ardenne we Francji. Jest aktywnym ekspertem Komisji Europejskiej oraz sieci mobilności naukowej Euraxess?, gdzie analizuje sytuację zawodową młodych naukowców w Polsce i na świecie. Specjalizuje się w strategicznym zarządzaniu karierą naukową. Od 5 lat pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc, którego jest założycielem. Jest także pomysłodawcą Forum Karier Naukowych, którego pierwsza edycja odbyła się w kwietniu 2016 r. w Warszawie. Absolwentka kursów trenerskich w Polsce i we Francji, ma za sobą ponad 400 godzin zrealizowanych szkoleń. Jako trener nauki, współpracuje z Polską Akademią Nauk i z Instytutem PWN.

 

Iwona Płodzich-Hennig
 

Iwona Płodzich-Hennig przygotowuje opinie w sprawach dotyczących patentów w obszarze farmacji, biotechnologii i chemii. Bierze udział w przygotowaniu krajowych i międzynarodowych (EP, PCT) zgłoszeń patentowych oraz walidacjach patentów europejskich z zakresu biotechnologii, chemii i farmacji. Przez dwanaście lat była związana z przemysłem farmaceutycznym, posiada bogate doświadczenie w zakresie badań patentowych.

W ramach współpracy z Fundacją JWP prowadzi szkolenia dotyczące różnych aspektów prawa własności przemysłowej. Rzecznik patentowy, od 2012 roku zatrudniona w Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi.

W 2012 r. uzyskała tytuł zawodowego pełnomocnika ds. znaków towarowych oraz wzorów przemysłowych (european trademark & design attorney), uprawniający do prowadzenia postępowań przed Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO). W tym samym roku została powołana do Komisji Aplikacji Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

 

Kazimierz Murzyn
 

Dyrektor Zarządzający Klastra LifeScience Kraków, Członek grupy strategicznej SCANBALT; Vice Prezes Global Innovation Network INC, organizacji non-profit NC, USA; Członek Komisji ewaluacyjnej European Business Awards for the Environment (DG Environment) oraz Członek Komitetu Biotechnologii PAN.

Zajmuje się innowacyjnością i przedsiębiorczością oraz oceną i transferem technologii mających zastosowanie w dziedzinie zdrowia i jakość życia. Jest animatorem współpracy w ramach inicjatywy klastrowej ? innowacyjnego ekosystemu integrującego działania w regionie Malopolski. Ekspert w zakresie planowania strategicznego, planowania scenariuszowego, kreatywności i kreatywnego rozwiązywania problemów, zarządzania projektami. Posiada wiedzę i umiejętności w zakresie analizowania i modelowania złożonych systemów uczących się (Complex Adaptive Systems). Prowadzi badania i przygotowuje rozprawę doktorską na temat ?Oceny potencjału innowacyjnego klastrów z wykorzystaniem metody dynamiki systemów? (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie).

 

Maciej Pasernak
 

Ekspert w dziedzinie innowacji oraz zarządzania projektami B+R.

Maciej pracował jako R&D Project Manager w centrali BASF SE w Niemczech oraz na Uniwersytecie w Heidelbergu. Doświadczenie zdobywał również w dziale doradztwa związanego z innowacjami i komercjalizacją technologii PwC Polska.

Maciej posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu i prowadzeniu projektów B+R, identyfikacji potrzeb technologicznych dużych korporacji, scoutingu, pozyskiwaniu i internalizacji technologii, negocjacji oraz współtworzeniu projektów badawczych w modelu open innovation.

Dodatkowo jest członkiem Sieci Aniołów Biznesu w Mannheim, gdzie regularnie wspiera i ewaluuje startupy.

Autor kilkunastu publikacji naukowych oraz współwynalazca ponad 30 patentów.

Absolwent Mannheim Business School (MBA), Uniwersytetu w Heidelbergu (doktorat z nauk biologicznych) oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Partnerzy wydarzenia:

 

Wydarzenie organizowane jest w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji 2016. Po więcej informacji na temat festiwalu zapraszamy na stronę wydarzenia lub profil na facebooku

Nie czekaj ani chwili dłużej...